Úprava pomníku padlým vojákům v Hodějově - Hoslovice - jihočeská obec - www.hoslovice.cz


OBECNÍ ÚŘAD

Úprava pomníku padlým vojákům v Hodějově

Úvodní strana detail akce v obci a okolí detailúprava pomníku padlým vojákům v hodějově

Když se ruka k ruce vine, tak se dílo podaří

Pondělí velikonoční 9.4. a sobota 14.4.2012  se nesla ve znamení úprav návsi a pomníku padlým vojínům za I. světové války v Hodějově.
Členové místního sboru dobrovolných hasičů v těchto dnech zcela přeměnili střed obce. Z místa, které již volalo po obnově nějaký ten čas se vykouzlilo důstojné místo k uctění památky těchto rodáků.
Každá ruka, každý rýč a krumpáč byl dobrý, když se vykopával původní prorostlý porost pomníku. Následovalo navození nové zeminy, osazení obrubníků, nová stříška pomníku, celkové očištění pomníku tlakovou vodou, natření plotu, osázení  zakrslých keřů, mulčování a dohotovení chodníčku. Velká výzva pro hasiče bylo odstranění původních kořenů lip a vysázení nových stromů. I to se po velkém úsilí zdárně povedlo dokončit a nic nebránilo výsadbě vzrostlých stromů.  K tomuto účelu byly vybrány nenáročné stromy na stanoviště s menším vzrůstem, bohatě růžově kvetoucí na jaře a  s krásně se zbarvujícími listy do žluta na podzim. Jedná se o stromy pocházející z Japonska tzv. Sakury, česky višeň pilovitá, odrůda Kanzan.
Pro dokonalý celkový dojem byl položen i chodník ze zámkové dlažby pod lavičkou instalovanou minulý rok. Třešničkou na dortu byl závěrečný úklid celého prostranství okolo pomníku.
Bylo by nefér na někoho zapomenout a jmenovat jen některé, proto velké poděkování patří všem těm, jProxy-CoProxy-Connection: keep-alive Cache-Control: max-age=0 roxy-Connection: keep-alive Cache-Control: max-age=0 oxy-ConProxy-Connection: keep-alive Cache-Control: max-age=0 oxy-Connection: keep-alive Cache-Control: max-age=0 roxy-Connection: keep-alive Cache-Control: max-age=0 tion: keep-alive Cache-Control: max-age=0 ction: keep-alive Cache-Control: max-age=0 ýmkoliv zProxy-Connection: keep-alive Cache-Control: max-age=0

Fotogalerie:
galerie galerie galerie galerie galerie galerie galerie galerie galerie galerie galerie galerie galerie galerie galerie galerie galerie galerie galerie galerie galerie


Jižní Čechy
Česká republika
CzechPoint
Datové schránky
e-pusa
e-portal

Copyright (c) 2009 www.hoslovice.cz | Tisk | | XHTML 1.0 Strict | Seo servis | Zpět nahoru